Батьківська влада чи батьківський авторитет?

Добре, коли батьківське слово – золоте слово, яке буде безперечно виконане ,але варто звернути увагу на те, щоб механізм батьківської влади не перетворився в насильство, карну машину.Батьківська влада повинна мобілізувати внутрішні сили дитини, підтримувати її бажання бути самою собою, проявляти себе щиро й природно.

Нерозуміння, тиск вбивають це бажання, а примус усвідомлюється і переживається як зла сила, І якщо вона йде від близьких людей, дитина втрачає відчуття психологічного комфорту. Це спричиняє неслухняність, недисциплінованість, грубість дитини.

Щоб цього не сталося , рекомендуємо:

  • Якщо Ви щось забороняєте або відмовляєте в проханні дитині, треба пояснити, чому саме. Це – увага до паростків самостійності, до формування характеру майбутньої людини.
  • Якщо виникає потреба в покаранні – це ознака невірних методів виховання. Ви щось робите не так. Тоді дитина бореться за свої, хай маленькі, права (за допомогою плачу, неслухняності).
  • Варто уникати практики примусу, надавати право на особистий вільний час, який можна витрачати на власний розсуд ( погратися з іграшками, подивитися у вікно, роздивитися цікаву книжку).
  • Давати дитині змогу доводити розпочату справу до кінця і бачити результати своєї діяльності (домалювати, добудувати…).
  • Забезпечувати спокій вдома, відмовлятися від криків, авторитарних дій, принизливий слів.
  • Відмовлятися від надмірної опіки, стимулювати бажання проявляти ініціативу, творчість, самостійність.
  • Не допускати примусового залучення дитини до небажаної діяльності. Вчиться спокійно домовлятися з власною дитиною про певні дії (краще це роботи в грі).

Тільки таким чином Ви зможете сприяти формуванню не агресивної, жорстокої, або навпаки, забитої, заляканої людини, а людини, яка поважає себе та інших, вміє приймати рішення, постояти за себе, взяти відповідальність за себе і свою сім’ю .А Ви, як батьки, повинні бачити ті можливості, через які дитина може реалізувати своє право бути Особистістю.

Если Вам понравилась статья, поделитесь с друзьями

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *