Дитяча гра

Спостерігайте за дитиною, коли вона грається, і ви знайдете ключ до розуміння її душі.

Софія Русова, відомий український педагог.

Гра — природна дитяча діяльність, у якій дитина розвивається, навчається, пізнає світ. Дорослий може впливати на виховання й розвиток дитини через гру. Як ми організуємо гру, яким змістом її збагатимо – від цього залежить засвоєння дитиною нашої моралі, цінностей та культури.

Дитячі ігри впливають на дитячу свідомість, формують характер, розвивають якості особистості. Це розуміємо ми, дорослі. А дітям вони дарують радість.

Дитина починає гратися ще немовлям. Грається сама із брязкальцями, своїми пальчиками. Пізніше вона залучає до гри маму, тата, бабусю, дідуся… Підключайтесь до її гри! Використовуйте колосальні розвивальні та виховні можливості гри!

У ранньому віці (від одного до трьох років) основними лініями психічного розвитку дітей є фізичний та розумовий. Причому акценти можна поставити так: на 2-му році життя основним є фізичний, на 3-му – розумовий.

У контексті такого підходу я буду знайомити вас із іграми, які ви зможете організувати та провести зі своїм малюком вдома.

Фізичний розвиток

Ігри для дітей 2-го року життя.

«Іди (біжи) до мене»

Ви знаходитися в кімнаті (або на вулиці) на відстані 5-7 метрів від дитини. Якщо малюк ще вчиться ходити, звертаєтесь до нього: «Михайлику (ім’ я вашої дитини), йди до мене!» Кличете його, робите відповідний жест руками, посміхаєтесь. Краще присісти, щоби бути на одному рівні з дитиною.

Якщо дитини вже добре ходить, кличете її «Біжи до мене!». Коли малюк підбігає (або підходить), обіймаєте його, радісно реагуєте на його дії.

Потім із посмішкою відбігаєте на відстань – і гра повторюється до тих пір, поки це цікаво малюку. У цьому віці повторів може бути від 2 до 10 – все залежить від психологічного складу дитини. Кожна дитина неповторна.

Если Вам понравилась статья, поделитесь с друзьями

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *