Покликання жінки

На долю жінки випадає уділ невеликий за простором, але досить великий за впливом. І здібності жінки в сімейному колі набагато значніші за здібності чоловіка. Щоденно в родині жінка виявляє всю доблесть своєї душі, тут проявляються такі високі її обдарування, якості, які притаманні тільки їй одній. Чоловік цих якостей не має.

І ці якості дано Творцем тільки жінці, а саме: практичний погляд на речі, здатність проникати в серця людей невідомими шляхами для чоловіка, її щохвилинне перебування всюди, якщо не тілом, то душею, її проникливість, гострота її розуму, постійні пружини управління всім домом, її здатність співчувати кожному горю, її ніжність, м’якість, співчуття, акуратність в роботі, навіть акуратність у всякій дрібниці, її моторність у рукоділлі, здатність втішати стомлених душею, проникати в серця, відкривати , пробуджувати заснулу совість – всі ці здібності властиві саме жіночій статі.

І якщо така природа жінки, то, природно, вона говорить про те, що її покликання – в любові… Любити і жертвувати собою в ім’я любові – це потреба її душі, це закон її існування.

Архімандрит Кирил (Павлов)

Батьківська влада чи батьківський авторитет?

Добре, коли батьківське слово – золоте слово, яке буде безперечно виконане ,але варто звернути увагу на те, щоб механізм батьківської влади не перетворився в насильство, карну машину.Батьківська влада повинна мобілізувати внутрішні сили дитини, підтримувати її бажання бути самою собою, проявляти себе щиро й природно.

Нерозуміння, тиск вбивають це бажання, а примус усвідомлюється і переживається як зла сила, І якщо вона йде від близьких людей, дитина втрачає відчуття психологічного комфорту. Це спричиняє неслухняність, недисциплінованість, грубість дитини.

Щоб цього не сталося , рекомендуємо:

  • Якщо Ви щось забороняєте або відмовляєте в проханні дитині, треба пояснити, чому саме. Це – увага до паростків самостійності, до формування характеру майбутньої людини.
  • Якщо виникає потреба в покаранні – це ознака невірних методів виховання. Ви щось робите не так. Тоді дитина бореться за свої, хай маленькі, права (за допомогою плачу, неслухняності).
  • Варто уникати практики примусу, надавати право на особистий вільний час, який можна витрачати на власний розсуд ( погратися з іграшками, подивитися у вікно, роздивитися цікаву книжку).
  • Давати дитині змогу доводити розпочату справу до кінця і бачити результати своєї діяльності (домалювати, добудувати…).
  • Забезпечувати спокій вдома, відмовлятися від криків, авторитарних дій, принизливий слів.
  • Відмовлятися від надмірної опіки, стимулювати бажання проявляти ініціативу, творчість, самостійність.
  • Не допускати примусового залучення дитини до небажаної діяльності. Вчиться спокійно домовлятися з власною дитиною про певні дії (краще це роботи в грі).

Тільки таким чином Ви зможете сприяти формуванню не агресивної, жорстокої, або навпаки, забитої, заляканої людини, а людини, яка поважає себе та інших, вміє приймати рішення, постояти за себе, взяти відповідальність за себе і свою сім’ю .А Ви, як батьки, повинні бачити ті можливості, через які дитина може реалізувати своє право бути Особистістю.

Кто решает за меня?

Современный человек уверен, что в своей жизни он — хозяин. Бывают, конечно, неблагоприятные обстоятельства. Но, ничего, — переживем. И все будет по-моему. А так ли это? И часто ли мы задумываемся о влиянии Бога на нашу жизнь?

Надеюсь, несколько мудрых притч заставит Вас хотя бы задуматься над этим вопросом.

Знаешь ли ты?

Однажды к старцу зашел послушник в весьма расстроенных чувствах.

— Я сегодня подумал,- сказал он,- зачем вообще молиться, просить Господа о тем, о сем… неужто Он Сам не знает, что для меня лучше или хуже.

— Бог точно знает, — сказал старец. — Вопрос в том, знаешь ли это ты?

Притча о мудром крестьянине

Як розвивається Ваша дитина в 5 років?

Як визначити, чи добре розвинена Ваша дитина в 5 років? Чи можна діагностувати рівень її розвитку вдома? І як це зробити?

Перш за все, хочу дещо пояснити. Хто визначає показники рівня розвитку дітей? Вчені. Як? Досліджуючи, спостерігаючи, аналізуючи, роблячи висновки. Де можна знайти ці результати? Для педагогів, які працюють із дітьми, вчені створюють спеціальні програми розвитку. Раніше, у Радянському Союзі, була одна державна програма. На часі їх декілька (Малятко, Дитина, Я у світі, Впевнений старт тощо).

Проаналізувавши наявні програми, я можу надати можливість вам, шановні батьки, ознайомитися із деякими їх розділами. Звичайно, добірка показників рівня розвитку суб’єктивна. Інша людина по-іншому побачить основне. Я підібрала на свій розсуд.

Розпочнемо із сенсорики – основи розумового розвитку. Отже, що може ваша дитина в 5 років?

Сенсорика. Дитина знає назву сенсорних еталонів: колір, форма, величина (їх види, ознаки, властивості); користується словами, що їх характеризують (кольори та їх відтінки; форми ― об’ємні, площинні: циліндр, куб, прямокутник, трикутник тощо);

визначає форму предметів за допомогою геометричної фігури як еталону. Вміє порівнювати предмети за кольором, формою, величиною, виділяти в них схожі та відмінні ознаки.

Розрізняє і називає властивості і якості предметів (гладкий, шорсткий, м’який, металевий, дерев’яний, скляний, бавовняний тощо).

Класифікує предмети та їх сукупності за кількісними та якісними ознаками; оперує множинами (посуд, одяг, тварини тощо); упорядковує об’єкти в напряму зростання чи зменшення певної ознаки та за їх розміщенням

Орієнтується у просторі на основі його безпосереднього сприйняття та словесного позначення просторових категорій (місцеположення, віддаленість); визначає своє місцезнаходження відносно об’єктів, що її оточують, розташування предметів і об’єктів у просторі (близько, далеко, ліворуч, праворуч, всередині, під, над, біля, зверху, знизу, назад, вперед). Орієнтується на площині аркуша паперу, книги; вміє складати орнаменти, малюнки з використанням геометричних фігур, різних за величиною, формою, кольором.

Як бачите, досить складні завдання. Особливо для вас, батьків. Маю на увазі ваші пошуки методів визначення рівня сенсорного розвитку вашої дитини.

Спробую Вам у цьому допомогти.

Визначення кольору.

Покладіть перед дитиною на столі іграшки різного кольору. Попросіть показати іграшки червоного, синього, зеленого, жовтого (та інших) кольорів.

Добре, якщо дитина знає не лише основні кольори, а й відтінки (рожевий, блакитний). Потім запитайте, якого кольору штанці у ляльки (або спідниця), машинка, тарілочка тощо.

Таким чином, спочатку ви називаєте колір, а дитина його показує, а потім вона його знаходить і називає.

Потім попросить дитину відшукати в кімнаті всі предмети певного кольору (що ти бачиш білого кольору? Зеленого? Синього?).

Так само діагностуєте знання дитини щодо форми та величини предметів. Форма кругла (м’яч, кулька, колесо). Треба показувати предмети круглої форми, але різного розміру (великий і маленький м’ячі), різного кольору (синя та червона кульки). Основне – щоб дитина змогла правильно визначити саме форму предмета, не зважаючи на інші його ознаки (колір, величина). Для більш розвиненої дитини неважко буде співставляти предмети за двома або трьома ознаками (білий великий м’яч, маленька синя кулька). Якщо дитина може так робити, ускладнюйте завдання: чим відрізняється цей м’яч від цієї кульки? У чому вони схожі? Наступний етап – знаходження різних кольорів, форм, величин у побуті та в природі. Спочатку нехай дитина знаходить предмети певного кольору навколо себе, потім – різного розміру, потім – форми.

Какой должна быть родительская любовь? (Соломон о воспитании)

Для большинства современных родителей высказывания премудрого Соломона станут шоком. Вспомним цитату из Библии: : «Кто жалеет розги своей, тот ненавидит сына» ( Книга притчей Соломоновых, гл.13, стих 25). Здесь мудрец обращается важной на все времена теме — теме воспитания ребенка. Сразу следует сказать, что его педагогические представления несовместимы с идеей так называемого свободного воспитания. Согласно этой идее, родители не ограничивают своих отпрысков в их поведении и поощряют любое проявление их буйной природы. Именно так, по их мнению, можно раскрыть потенциал ребенка и воспитать свободную, разносторонне развитую личность.

Например, четырехлетний Вовочка в гостях лупит по клавишам хозяйского пианино молотком, а родители вместо того, чтобы остановить его, стоят и умиляются, дескать, смотрите, разве не удивительно то, как Вовочка раскрывает себя!

Что говорить, очевидно, что во всех таких менее и более вопиющих случаях мы имеем дело не со свободой, а с банальной вседозволенностью ребенка и глупостью родителей. Ведь такая распущенность их детища обернется в будущем трагедией как для окружающих, так и для него самого. Замечательно об этом писал известный французский просветитель Жан Жак Руссо. Человек, который всю жизнь отстаивал идеалы свободы и равенства, предостерегает от их неразумного применения к воспитанию детей. «Знаете ли, какой самый верный способ сделать вашего ребенка несчастным? Это — приучить его не встречать ни в чем отказа… Сначала он захочет получить палку, которую вы держите, скоро он запросит ваши часы, затем запросит птицу, которая летит перед ним, запросит звезду, которую видит на небе, запросит все, что только увидит; если вы не Бог, как вы его удовлетворите? Как представить, чтобы ребенок, обуреваемый таким образом гневом и пожираемый самыми раздражающими страстями, мог быть когда-нибудь счастлив? Какое уж тут счастье! Он одновременно и деспот, и в то же время самый низкий из рабов, самая жалкая из тварей».

Вот и для Соломона воспитание должно быть направленным процессом, иметь жесткий вектор. Не случайно он говорит: «Кто жалеет розги своей, тот ненавидит сына; а кто любит, тот с детства наказывает его». Речь не идет о том, что к ребенку необходимо во что бы то ни стало применять насилие. Еврейское слово, которое перевели на русский как «розги» можно перевести как «жезл». Жезл — символ власти, которой обладает родитель и которую он обязан применять в отношении своего чада, чтобы тот не распустился. Умело направлять его неокрепшую волю в нужное русло. Целью этого процесса является передача ребенку опыта Божественной мудрости, которой должен обладать, по мысли Соломона, и сам родитель.

Лишь воспитание, которое ограничивает детскую вседозволенность, имеет своим фундаментом родительскую любовь и Божественную мудрость, способно полноценно раскрыть личностный потенциал и привести ребенка к подлинной свободе. И сделать его счастливым. И его родителей тоже.

(священник Дмитрий Барицкий. https://radiovera.ru/gospel.html?date=20200326)

Мудрые сказки

Цена мудрости.

Сирийская сказка

Сказки — народная мудрость на века. Иногда и взрослым полезно и интересно послушать или почитать сказку. Тот намек, который есть в каждой сказке, заставляет задуматься о себе, о жизни, о вечном.

Дети копируют поведение взрослых

В середине XX века психолог Альберт Бандура захотел выяснить, насколько далеко готовы зайти дети, повторяя агрессивное поведение взрослых.

Он взял большую надувную куклу-клоуна, назвал его Бобо и снял несколько видео. На одном из них взрослый обнимает куклу, играет с ней, а на втором ругает ее, толкает и даже бьет резиновым молотком.

Потом он разделил детей на три группы. Одной он показал видео без насилия, второй — жестокий вариант, а третьей вообще ничего не показывал. Детей по очереди пускали в комнату, в которой находился Бобо, а также игрушечные молотки и пистолеты.

Дети, которые смотрели агрессивное видео, без малейших сомнений начали издеваться над куклой. Так же, как и взрослый, они ругали ее, пинали, били молотками и угрожали пистолетом. В остальных двух группах не было даже намека на насилие.

В чем смысл? Дети имитируют поведение взрослых и порой делают это совершенно бездумно. Поэтому, если ваш ребенок стал употреблять матерные слова, бить соседских детей или хамить бабушке и дедушке, присмотритесь: за кем он повторяет?

Дитяча гра

Спостерігайте за дитиною, коли вона грається, і ви знайдете ключ до розуміння її душі.

Софія Русова, відомий український педагог.

Гра — природна дитяча діяльність, у якій дитина розвивається, навчається, пізнає світ. Дорослий може впливати на виховання й розвиток дитини через гру. Як ми організуємо гру, яким змістом її збагатимо – від цього залежить засвоєння дитиною нашої моралі, цінностей та культури.

Дитячі ігри впливають на дитячу свідомість, формують характер, розвивають якості особистості. Це розуміємо ми, дорослі. А дітям вони дарують радість.

Дитина починає гратися ще немовлям. Грається сама із брязкальцями, своїми пальчиками. Пізніше вона залучає до гри маму, тата, бабусю, дідуся… Підключайтесь до її гри! Використовуйте колосальні розвивальні та виховні можливості гри!

У ранньому віці (від одного до трьох років) основними лініями психічного розвитку дітей є фізичний та розумовий. Причому акценти можна поставити так: на 2-му році життя основним є фізичний, на 3-му – розумовий.

У контексті такого підходу я буду знайомити вас із іграми, які ви зможете організувати та провести зі своїм малюком вдома.

Фізичний розвиток

Ігри для дітей 2-го року життя.

«Іди (біжи) до мене»

Ви знаходитися в кімнаті (або на вулиці) на відстані 5-7 метрів від дитини. Якщо малюк ще вчиться ходити, звертаєтесь до нього: «Михайлику (ім’ я вашої дитини), йди до мене!» Кличете його, робите відповідний жест руками, посміхаєтесь. Краще присісти, щоби бути на одному рівні з дитиною.

Якщо дитини вже добре ходить, кличете її «Біжи до мене!». Коли малюк підбігає (або підходить), обіймаєте його, радісно реагуєте на його дії.

Потім із посмішкою відбігаєте на відстань – і гра повторюється до тих пір, поки це цікаво малюку. У цьому віці повторів може бути від 2 до 10 – все залежить від психологічного складу дитини. Кожна дитина неповторна.

Ты веришь в Бога?

Не великие дела угодны Богу, а великая любовь, с какою они делаются. Нет ничего великого, когда любят мало, и нет ничего малого, когда любят много.

Василий Великий

ТЫ ВЕРИШЬ В БОГА?

Размышления о духовном

Актуальна ли в наше время Библия? Что она может дать полезного в жизни современного человека? Критерий полезности, практичности — наверное, основной для человека 21 века.

Соглашусь со многими исследователями Библии и учеными, что в Библии есть ответы на все вопросы бытия. Можно найти решения лично для себя в вопросах финансовой сферы, в вопросах социальных и служебных взаимоотношений. И, главное – есть ответы практически на все нравственные вопросы. А это очень важно для психолога, педагога, воспитателя. Да, Библия — это кладезь мудрости и вечных знаний. Недаром ее называют Вечной Книгой и Книгой книг.

Что говорили великие люди о Библии

  • А.С.Пушкин: «Я думаю, что мы никогда не дадим народу ничего лучше Писания. В нем находим всю человеческую жизнь. Религия создала искусство и литературу – все, что было великого с самой древности! Библия всемирна – в ней есть все».
  • Авраам Линкольн: «Я убежден, что Библия является наилучшим подарком, которым Бог когда-либо наделил человека. Все наилучшее от Спасителя мира передается нам через эту Книгу».
  • Исаак Ньютон: « Библия содержит в себе больше признаков достоверности, чем вся светская история».
  • Иоганн Вольфганг Гете: «Пусть развивается научная культура, пусть преуспевает естественная наука в глубь и в ширь, пусть ум человека развивается сколько угодно, но выше культурного и морального уровня христианства, которое сияет в Евангелиях, они не превзойдут».
  • Н.И.Пирогов: « Мне нужен был отвлеченный, недостижимо высокий идеал веры. И принявшись за Евангелие, которого я никогда еще не читывал, а мне было уже 38 лет от роду, я нашел для себя этот Идеал».

Что просить у Бога?

Я просил у Бога забрать мою гордыню, и Бог ответил мне:

— Нет, гордыню не забирают, от нее отказываются.

Я просил у Бога даровать мне терпение, и Бог ответил мне:

— Нет, терпение не дают, а приобретают в испытаниях.

Я просил у Бога даровать мне счастье, и Бог сказал мне:

— Нет. Дается благословение, и только от тебя зависит, будешь ли ты счастлив или нет.

Я просил Бога уберечь меня от боли, и Бог сказал мне:

— Нет. Страдание помогает вспомнить Бога и приблизиться к Нему.

Я просил сил, и Бог послал мне испытания, чтобы закалить меня.

Я просил мудрости, и Бог послал мне проблемы, чтобы я научился решать их.

Я просил у Бога, чтобы научил меня любить людей так же, как Он Сам любит меня.

— Теперь ты понял, о чем надо просить, — ответил Бог и послал ко мне людей, нуждающихся в моей помощи.

Я не получил ничего из того, что хотел, но получил все, что мне было нужно.